מפגש למידה עם פרופ' מייק סלייד 09.11.2022
09.11.2022

בתאריך ה-09.11.2022  נערך מפגש למידה עם פרופ' מייק סלייד  על ידי יספר"א והמחלקה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון.
פרופ' מייק סלייד מאוניברסיטת נוטינגהם שבבריטניה, עוסק בהחלמה בבריאות הנפש ובהכלה חברתית והינו חוקר מוביל בתחום השיקום וההחלמה. למידע נוסף אודות פרופ' מייק סלייד לחצו כאן.

הרצאתו תחת הכותרת "שינוי בריאות הנפש באמצעות התערבויות חדשות" היתה דחוסה ברעיונות חדשניים המקדמים את החשיבה מעבר לקצה בהקשר של שינוי "מפריעני" (disruptive transformation), כאשר המונח של אזרחות היווה חוט מקשר ביניהם. פרופ. סלייד תיאר מגוון רעיונות וכיווני מחקר ופרקטיקה שכבר נעשו ועוד מתוכננים בתכנית כולל עירוב אזרחים ושיתוף בידע מניסיון ויצירת פלטפורמות דיגיטליות ואזרחיות של סיפורי החלמה נגישים לכל נפש דרך ועד יצירת שיח בין קבוצות אנשי מקצוע מחקר ואזרחים.

עקרונות ותפיסות החלמה המוכרים כל כך לרבים מהקהל מוקמו בקונטקסט חדש ומלהיב במגמה לנפץ את חממת הזכוכית של מערכת בריאות הנפש בה מתקיים השיח, ולהביא את העולם שמעבר לתוכ אותו השיח ולשנותו.

באירוע נכחו מעל 100 איש. בחלק השאלות והדיון נשות מחקר ומקצוע התייחסו לדבריו של פרופ' סלייד. בשאלותיהן, איתגרו את המאפיינים של המערכת בארץ דוגמת הכנסת קבוצות בעלי עניין לתוך השיח כגון בעלי משפחה, המתח בין הממסד הפסיכאטרי הרפואי והשיקומי, ההתייחסות להיבטים של שונות תרבותית וחברות קולקטביסטיות, יחסי כוחות ופוליטיקה ועוד.
למי שלא הזדמן לשמוע את ההרצאה (וגם למי שכן לאור דחיסותה הרבה קשה להכיל את כל המידע בשמיעה אחת) מומלץ להאזין ולהתעכב על החלקים השונים.

תודה ליספרא על התיאום וההפצה.

שיהיה בהנאה לכולם,

פרופ' גליה מורן, ראש מגמת בריאות הנפש במסלול המ.א. מורן במחלקה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון, וחברת הועד המנהל של יספר"א.

 

הצטרף/י ליספר"א