יספר”א
האגודה הישראלית לשיקום פסיכיאטרי (ע”ר)

אודות

יספר"א הוקמה ב- 2009 ע"י קרן לזלו נ.טאובר על מנת לחזק ולקדם את תחום השיקום הפסיכיאטרי בקהילה וליצור בית מקצועי עבור כל האנשים שמעורבים בעשייה בתחום. 

לתהליך ההקמה היו שותפים אנשי מקצוע רבים בתחום ובעלי עניין נוספים, אשר חברו יחד לתהליך חשיבה, חזון ופיתוח ארגוני. 

במהלך השנים עסקה יספר"א בנושאים של סנגור, מדיניות, הנגשה והפצה של ידע, תרגום חומרים לעברית, ייבוא ידע, הכשרה והטמעה, פיתוח קשרים בינלאומיים, שת"פ ועוד. באתר זה תמצאו תיעוד מקיף של הפעילות שלנו במהלך השנים. 

נציגי יספר"א משמשים באופן קבוע כמשקיף בדיוני המועצה הארצית לשיקום נכי נפש בקהילה ומשתתפים בדיונים רלוונטיים בכנסת ובמשרדי ממשלה.

אנו שואפים לסייע בביסוס הקהילה המקצועית של העוסקים בתחום השיקום הפסיכיאטרי ולתת במה להעשרה ולדיונים מקצועיים בתחום.

אנו פועלים בהתאם לעקרונות שהותוו באמנה הבינלאומית עבור אנשים עם מוגבלות והאמנה לשיקום פסיכיאטרי שאומצה על ידי המועצה הארצית לשיקום נכי הנפש בישראל. כמן כן, הארגון שואף להתעדכן ולהתחבר לגוף הידע הקיים בתחום זה בעולם. בעבור מטרה זו מקיים הארגון מגעים וקשרים פורמליים עם ארגונים מובילים ברחבי העולם העוסקים בחיזוק ובגיבוש תחום השיקום הפסיכיאטרי כגון הארגון העולמי לשיקום פסיכוסוציאלי (WAPR) וארגון השיקום הפסיכיאטרי (PRA). בנוסף יספר"א חברה בועדה בינלאומית המקיימת דיונים קבועים בנושאים רלוונטים בשיקום הפסיכיאטרי ברחבי העולם.

22.04.2018
100 דרכים לתמוך בהחלמה (בעברית)
מדריך אנשי/נשות מקצוע בתחום בריאות הנפש מאת: מייק סלייד
07.10.2018
טראומה ודיסוציאציה בקרב אנשים המשתמשים בשירותי סל שיקום
הרשמה לניוזלטר
מלאו את פרטיכם לקבלת עדכונים
הצטרף/י ליספר"א